Nepotřební připravili Bílkovu derniéru.

čtvrtek 15. listopad 2012 06:46

Asi i absolutní fotbaloví analfabeti někdy zaslechli jméno Bílek. Jde o jednoznačně nejneoblíbenějšího trenéra v českých dějinách.

Tento svérázný člověk, blahé paměti fotbalista, se onehdy bůhvíproč vydal na trenérskou dráhu. Mohl se stát dobrým autobusákem nebo malířem pokojů, ale raději vykročil nejistou cestou na Olymp. Po nevýrazné anabázi na klubové úrovni se dočkal vytouženého vrcholu. V době strahovského panování jeho přítele Haška si řekl o funkci a k překvapení veřejnosti ji dostal. Však ono to nějak dopadne, řekli si kámoši a dali se do díla. Výsledek jejich panování je dosti tristní.

Pan trenér se obklopil věrnými a začal praktikovat zvláštní kopanou. K nekoukání a bez výsledků. V každé jiné fotbalové zemi by se pravděpodobně dávno poroučel, ale tady nad ním vrchní šíbři drželi ochrannou ruku. A zvlášť od chvíle, kdy na sesli nejvyššího bosse dřepnul Velký Čáp. Kouč si oblíbil partu vysmátých a nic neřešících týpků a společně předváděli své kousky tak intenzivně, že vyvolali obrovskou nevoli mezi fanoušky, jaká nemá obdoby. Vše vyvrcholilo nedávnou peticí, kterou už podepsalo několik desítek tisíc znechucených fandů. Ale celebrity nechápou souvislosrti a diví se, co ten národ po nich vlastně chce. Oni přeci vždycky měli národní cítění a svoji práci odváděli dobře. Jednalo li se o pijatyku v malostranské putyce nebo estrádu s roztrhanými hadry na letišti, vše přece probíhalo na profesionální úrovni.

Kouč si vlastně pod sebou podřezal větev sám. Tak dlouho praktikoval svoji opatrnou hru se stejnou partou oblíbenců, až přišel památný den v půlce letošního listopadu. Shodou příznivých okolností musel povolat lidi, jež dlouhodobě přehlížel a oni i k trenérově překvapení začali hrát hru, na jakou jsou zvyklí ze svých klubů. A ejhle, ono to najednou šlo a východní bratři nestíhali. Aplaus zaplněných tribun byl jen vyvrcholením nirvány a balzámem na duše raněných příznivců.

Takže podle logiky věci by toto měl být poslední Bílkův zápas. Potvrdil jeho neschopnost a nekompetentnost, protože tímto jeho lavírováním jsme ztratily několik let a repre takhle mohla válet už dávno. A nemuseli bychom se choulit na pětadvacátém místě a strachovat se při domácím zápase s Maltou.

Jiří Nohava

krositavážený kolego,10:0215.11.2012 10:02:01
janvargulič..z okna kuchyně..07:5215.11.2012 7:52:49

Počet příspěvků: 2, poslední 15.11.2012 10:02:01 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.

Jiří Nohava

Jiří Nohava

O životě v české kotlině.

Pracující, zákonů dbající, daně platící a s mnohým nesouhlasící jihočeský patriot.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy