Jak se stát milionářem...

sobota 29. prosinec 2012 11:38

...být miliardářem a hodně utrácet. Všechno ostatní už půjde samo a rozhodně budete spokojenější než ti, kteří utrácejí peníze půjčené.

Být mladý, zdravý a bohatý, je snem asi každého člověka. Svět je ale plný chudých, přestárlých a nemohoucích individuí, jejichž jedinou touhou je udržet moč a dočkat se uznání a slušného důchodu. Jenže smolíček, na tomhle světě to takhle nefunguje. Nějaká spravedlnost se nenosí, platí zákony přírody, jež moc spravedlivé nejsou a světské lidské, které nejsou spravedlivé už vůbec. Proto silnější a drzejší vždy vyhrává a nikdy to nebude jinak. A tak nezbývá než si pomoci sám a jiným způsobem.

Jak praví klasik, ideální ženské míry jsou 80-60-40. 8o let, 60 milionů a 40 horečky. I to je jeden ze způsobů, jak si zařídit příjemné stáří. Leč hodně povolaných, málo vyvolených. Tím chci říci, že počet bohatých nevěst a ženichů je ve velkém nepoměru k jejich chudým protějškům a  tak šance na uplatnění v této oblasti se téměř rovná nule. Je mnoho krásných a všeho schopných dívenek, jenže jim chybí ona vlastnost být ve správný čas na správném místě. Znamená to, že by se měly většinu času pohybovat kolem nemocnic, různých útulků a chudobinců.

Movití často říkávají, že být bohatý není žádná výhra, štěstí si prý člověk nekoupí a kdesi cosi. Ale může si koupit zdraví, to jest nejlepší lékařskou péči, na níž miliardy jiných nemají a to ostatní už přijde samo, jak s oblibou pronášíme při různých přípitcích. Takže být bohatý asi automaticky znamená být šťastný, protože jinou kombinaci si lidé podle průzkumů nepřejí. Když budou prachy, bude všechno, říkával s oblibou jistý hostinský, jež celý život chlastal a hulil, kromě pěti dětí nikdy nic neudělal, nechal se živit milenkami a skonal v devadesáti letech, obklopen úctou a uznáním své široké rodiny. Šťastný to člověk.

Možná by pomohlo, kdyby nějaký osvícený boháč založil nějaké učiliště pro budoucí boháče. Jako se někdo vyučí zedníkem či kuchařem, tady by měl glejt na milionáře.  Ale neučte je tam, prosím, jak zbohatnout prací. Takhle to tady fakt nefunguje.

 

Jiří Nohava

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Jiří Nohava

Jiří Nohava

O životě v české kotlině.

Pracující, zákonů dbající, daně platící a s mnohým nesouhlasící jihočeský patriot.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy