Pomóc, Klaus se zbláznil!

čtvrtek 3. leden 2013 07:24

Amnestie je hovadina a feudální přežitek. Na tom se shodli skoro všichni. Jenom děd Vševěd má odlišný názor. Rozhodl se, že nám ty své poslední dny ještě řádné opepří. Ostatně, nic nového, na jeho zhovadilosti jsme už zvyklí.

Vypustit mezi lidi hordu nenapravitelných lumpů, je nepochopitelný a neodpustitelný zločin a nemá žádného opodstatnění. Množství průzkumů v minulosti to jen potvrdilo a teze protistrany o oslyšení hlasu ulice je vrcholně populistické. Veřejnost má v živé paměti katastrofální polistopadovou milost, kdy si ji tehdejší svéhlavý opilec prosadil proti varování všech a která se úplně minula účinkem. Tisíce desperátů se chovaly tak, jak je jim bylo přirozené a brzy byli skoro všichni zpátky v lochu. Nesmyslnost a škodlivost tohoto kroku byla jasná všem, pouze ten, jenž o tom rozhodoval, dal přednost svému osobnímu prospěchu a ješitnosti.

Situace se opakuje, pouze v hlavní roli je jiný tragéd. V minulosti přitom Klaus onu rozsáhlou milost tvrdě kritizoval a dostalo se mu za to vyjímečně příznivého ohlasu. O to nepochopitelnější je jeho dnešní náhlá změna názoru a popření všeho, co léta tvrdil a prosazoval. Jeho příznivci dlouhodobě chválí jeho názorovou konzistenci, čímž ji tímto úplně rozmetal a postavil se do řady hloupých populistů. Jinak se tento zkrat nedá vysvětlit. Kriminálníci, můžete klidně lumpačit dál, za pár týdnů nastoupí jiný moula, bude další amnestie a to se jistě vyplatí.

Navíc tato plošná, nepřipravená a podezřele narychlo a tajně uskutečněná akce vyvolává mnoho dalších otázek a spekulací. Zcela nepochopitelně se ven dostanou i vykřičení lumpové, kteří se mohou nyní okatě vysmívat svým obětem. Argument zastánců této nehoráznosti, že se tímto vyřeší problém přeplněných věznic, je neuvěřitelný. Místo systémového řešení přijde tragické a protispolečenské gesto. Klaus přitom v novoročním projevu volal po návratu k tradičním hodnotám a ty hodnozty nám po svém okamžitě představil. Komicky pak vyznívá i ten fakt, že omilostněn zřejmě bude i komunista, jenž na něho nedávno vystřelil a neohroženého sportovce antiperlí zranil.

Klaus je jednoznačně nejrozporuplnější postavou české polistopadové historie. Jak ve funkcích ministra či premiéra, tak i v té prezidentské. Jeho úlety mají už celosvětový ohlas, viz jeho majstrštych, jímž je krádež pera v Chile. V této souvislosti mne napadá pobavená reakce na jeho další plánovanou cestu tamtéž, což si veřejnost vysvětluje tím, že i Livie chce takové pero.

Chválabohu, že tento narcis za pár týdnů skončí. Za ta léta se naškodil dost a dost. Mám ovšem obavu, že v tom panoptiku jeho potenciálních následovníků se můžeme dočkat něčeho podobného. Ale to už je jiná písnička.

Jiří Nohava

ZuzkaNezbláznil10:593.1.2013 10:59:49
krositapane mateju,10:363.1.2013 10:36:35
David MatejuAutore, prectete si ...09:003.1.2013 9:00:05
Milan TýnPravda pravdoucí08:283.1.2013 8:28:24
marekAle to víte,07:573.1.2013 7:57:48

Počet příspěvků: 8, poslední 3.1.2013 22:44:12 Zobrazuji posledních 8 příspěvků.

Jiří Nohava

Jiří Nohava

O životě v české kotlině.

Pracující, zákonů dbající, daně platící a s mnohým nesouhlasící jihočeský patriot.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy