Seš blbej, ale budeš se mít dobře.

pátek 18. leden 2013 16:24

Tuto větu pronesl ke svému otrávenému synovi blahobytně vypadající otec, když kráčeli po chodbě gymnázia, kde se onen rodič právě dozvěděl, že jeho potomek propadá skoro ze všech předmětů

Je to čítankový příběh o tom, jak by se to nemělo dělat. Otec, bývalý vysoký funkcionář komunistické strany, po převratu tedy zcela logicky velmi úspěšný podnikatel, matka alkoholička v domácnosti a rukou společnou vychovávají syna, jenž si tohoto domácího štěstí evidentně užívá. Otcem je školen v duchu minulých ideologií, že nemá na nikoho brát ohled, že krást a lhát se smí a hlavní je být cool, jak si říkají v klubu oni podnikatelé. Matka je mu k smíchu, tak už od plen z něho vyrůstá hajzl, jenž si ničeho neváží, myslí si, že mu všechno patří a podle toho se chová. Po svých rodičích nezdědil moc inteligence a soustavná cílená výchova otce se na něm podepsala.

Tatínek má peníze, jak k nim přišel, to není podstatné, má známosti a tak i jeho synek bude dělat kariéru. Nejlépe jsou na tom advokáti a tak půjde na práva, to už se zařídí. Musí nejdříve ale někde odmaturovat a nejjednodušší to bude na gymplu. Co na tom, že mladý pán už základní školu sotva prolezl, všechno lze koupit, když ovšem člověk ví, za kým jít. A tak mladý necitelný a zhýčkaný parchant si za otcovy peníze koupí maturitu, k jejímuž úspěšnému zdolání od tatínka dostane fungl novou oktávku a stejným způsobem absolvuje i právnickou fakultu. Poté nastoupí do advokátní kanceláře strýčka, otcova kamaráda, bývalého člena ÚV KSČ, aby se otrkal a naučil se v tom chodit. Tatínek ho vždy vysekal za všech malérů, ale on tu nebude navěky a tak se se mládí musí učit samostatnosti.

Pak zbývá už jen vlézt do nějaké strany, jedno jaké a pevně se usadit v politice. Tam teprve se dají vydělat peníze, o tom se těm dole ani nezdá.

Jiří Nohava

Marek TrizuljakTaky mne okamžitě napadla18:1018.1.2013 18:10:05
FanyMinidodatek17:3018.1.2013 17:30:48

Počet příspěvků: 2, poslední 18.1.2013 18:10:05 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.

Jiří Nohava

Jiří Nohava

O životě v české kotlině.

Pracující, zákonů dbající, daně platící a s mnohým nesouhlasící jihočeský patriot.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy