Stromy za nic nemohou

neděle 21. duben 2013 18:19

Chováme se jako pitomci, problémy řešíme neefektivně a komplikovaně. Máme li na výběr z několika možností, spolehlivě si vybereme tu nejhorší alternativu. V poslední době mne rozesmutnilo kácení stromů kolem silnic.

Všeobecně se ví, že stromy stojíci po staletí kolem českých cest, určují ráz české krajiny a jsou jejím nezbytným kolorytem. Stále častěji se ovšem stávají také terčem automobilů po nich jedoucích a jen za minulý rok zahynulo při těchto kolizích mnoho lidí, vinných i nevinných. Automobil je pohyblivý, strom stojí vetknut na jednom místě a má tedy vůči vozu značnou nevýhodu, nemůže se uhnout. Osvícení nyní přišli s teorií, že viníky těchto karambolů jsou ony nebohé stromy, že mohou za ty zmařené životy a měly by se odstranit. Neřekli, jakým způsobem vydedukovali tuto jistotu, ale oni nejsou zvyklí někomu něco vysvětlovat a zodpovídat se, takže jsme nuceni vzít to jako hotovou věc. Musíme se tedy smířit s tím, že oni zachránci místo toho, aby učili děti ve školách pořádně ovládat auto a slušně se chovat na silnici, dobytek, který nerespektuje žádná pravidla a jezdí pod vlivem alkoholu a bez oprávnění tvrdě a nekompromisně trestali, spravovali a udržovali cesty, oni proti veškeré logice označí za viníky okolostojící stromy, které mimochodem mají na tomto stavu nejmenší vinu a pod záminkou jejich nemoci je vykácejí.

Vážení, stromy za to opravdu nemohou. Podle této vaší pomýlené teorie byste museli zasypat strže a rokle, ty jsou velmi nebezpečné, zbourat domy a sloupy stojící u silnic, jenž zavinily minimálně stejný počet nehod a v neposlední řadě vyhnat ze silnic chodce a cyklisty, protože ti jsou stejně nejnebezpeční. A hlavně zrušit ty nepochopitelné bilboardy a reklamy kolem silnic a tisíce zbytečných a matoucích dopravních značek, jejichž umisťování je nejnebezpečnější. Jestli máte mozky, nestyďte se je používat. 

Jiří Nohava

Blanka TauerováAno - máte pravdu14:4322.4.2013 14:43:36
Blanka TauerováZajímavé téma13:4222.4.2013 13:42:49
Karel DrábekNení to tak jednoznačné20:4921.4.2013 20:49:49

Počet příspěvků: 7, poslední 23.4.2013 18:06:22 Zobrazuji posledních 7 příspěvků.

Jiří Nohava

Jiří Nohava

O životě v české kotlině.

Pracující, zákonů dbající, daně platící a s mnohým nesouhlasící jihočeský patriot.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy